Иргэдийн ажиллаж амьдрах таатай орчныг бүрдүүлэх зорилгоор 2024 оныг Тохижилт-Бүтээн байгуулалтын жил” болгон зарласан. Үүнтэй холбогдуулан гаргасан Нийслэлийн Засаг даргын А/348 дугаарт захирамжийн дагуу “Хаврын их цэвэрлэгээ” -г Улаанбаатар хотын музейн нийт ажилтан, албан хаагчид 04 дүгээр сарын 11-ний пүрэв гаригт 10:00 цагаас эхлэн 2 байршилд цэвэрлэгээний ажлыг хийж гүйцэтгэлээ.
1. Байгууллага орчныхоо 50 метр хүртэлх эзэмшлийн зам талбайг цэвэрлэх, угааж
чийгшүүлэх, байгууллагынхаа хайс хашлага, хогийн сав, үүд довжоог угааж өнгө үзэмжийг сэргээх цэвэрлэгээний ажлыг хийлээ.
2. Мөн Музейн хамт олон “Хаврын их цэвэрлэгээ” удирдамжинд заасан хуваарийн дагуу Хүүхдийн урлан бүтээх төвийн зүүн хойд уулзвараас 100 айлын урд уулзвар хүртэл замын 2 талаар нийтийн эзэмшлийн гудамж талбай дахь хог хаягдал, ногоон байгууламжийн шар өвс, хатсан шарилж ургамлыг шуудайлж хогийн цэгт төвлөрүүлэх зэрэг цэвэрлэгээний ажлыг хийж гүйцэтгэлээ.