Өнгөрөгч амралтын өдрүүдээр Нийслэлийн Соёл, урлагийн газраас жил бүр уламжлал болгон зохион байгуулдаг нийслэлийн харьяа соёл, урлагийн байгууллагуудын албан хаагчдын спортын нөхөрсөг тэмцээнүүд маш ширүүн өрсөлдөөнтэй “гал” гарсан тоглолтуудаар үргэлжилж дууслаа.
Энэ удаагийн тэмцээнийг нийслэлийн Соёлын төв өргөөний хамт олон хариуцан спортын таван төрлөөр зохион байгуулсан бөгөөд нээлтийн үйл ажиллагааг нээж Нийслэлийн Соёл, урлагийн газрын дарга Э.Цэнд-Аюуш нээж үг хэлсэн бол, бүх байгууллагуудын удирдлагууд бүгд манлайлан оролцож, Соёлын сайдын Ахлах зөвлөх С.Оюунбилэг хүрэлцэн ирж мэндчилгээ дэвшүүллээ.
Тэмцээнд нийслэлийн Соёл урлагийн газар, нийслэлийн Соёлын төв өргөө, Улаанбаатар хотын нийтийн төв номын сан, Улаанбаатар театр, Улаанбаатар хотын музей, болон Баянзүрх, Хан-Уул, Сонгинохайрхан, Чингэлтэй, Багануур, Налайх, Баганхангай дүүргийн Соёлын ордны хамт олон оролцож Билльяард, Дартс, ширээний тенисс, волейбол, сагсан бөмбөг зэрэг спортын таван төрлөөр хурд хүч авхаалж самбаагаа сорин, 2 өдрийн турш өрсөлдөв.
УБХМ, ЧД-н Соёлын төв хамтарсан манай баг -Ширээний теннисийн төрөлд А.Шинэбаяр мөнгө (эр), Д.Дэлгэрмөрөн мөнгө (эм), -Биллъярдын төрөлд Гэрэлтуяа мөнгө,-Дартсын багийн төрөлд А.Шинэбаяр, П.Ариунаа, Л.Одмаа нар мөнгөн медаль тус бүр хүртэж нийт медалийн тоо, чансаагаараа багийн дүнгээр 2-р байранд шалгарч мөнгөн медаль, Налайх дүүргийн Соёлын ордны баг тэргүүлж алт, Соёлын төв өргөөний баг 3-р байр эзэлж хүрэл медаль атгаж энэ жилийн нөхөрсөг тоглолт ийнхүү амжилттай болж өндөрлөлөө.
Тэмцээнийг жишиг сайхан зохион байгуулсан НСТӨ-ний хамт олонд болон оролцсон бүх байгууллага хамт олондоо талархал илэрхийлж ажлын өндөр амжилт хүсэн ерөөе.